خرید فایل(تحقیق درباره نظريه امامت در ترازوي نقد)

تحقیق درباره نظريه امامت در ترازوي نقد|1815511|hsu34031057|تحقیق درباره نظریه امامت در ترازوی نقد,ترازوی نقد, نظریه امامت در ترازوی نقد
نمونه ای دیگر از بهترین فایل ها با عنوان تحقیق درباره نظريه امامت در ترازوي نقد آماده دریافت می باشد.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 71 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

نظرية امامت، از ابتداي تكون تاكنون فراز و نشيب‌هاي فراواني را پشت سر نهاده و عالمان و متكلمان شيعه در طول تاريخ، قرائت‌هاي مختلفي از آن داشته‌اند. لكن يك قرائت خاص همواره رواج و شهرت بيشتري داشته و خصوصاً در عصر حاضر سطرة خود را بر تلقي‌هاي ديگر گسترانده و شكل تفسير رسمي را پيدا كرده است. اركان اين تلقي خاص به شرح زير است:

الف) وجود امامان معصوم پس از پيامبر (ص) ضرورت دارد و بر خداوند واجب است براي رهبري و هدايت امت و حفظ شريعت، امامان معصومي را به عنوان جانشينان پيامبر اسلام نصب كند، (اصل وجوب و ضرورت امامت)

ب) خداوند براي دوران پس از پيامبر (ص) دوازده امام معصوم را- كه اولين آنها امام علي‌بن‌ابيطالب و آخرينشان حضرت مهدي (ع) مي‌باشد- به امامت امت نصب نموده است. (نصب الهي امامان دوازده‌گانه)

ج) امامان معصوم، به دليل نصب الهي، عصمت و علم مصون از خطا و اشتباه، بر كلية‌ امور ديني و دنيوي امت، رياست دارند و سخن آنها حجت قاطع است. لكن شأن اصلي آنها تفسير دين و حفظ شريعت است و اگر به دليل شرايط خاص جامعه، بر مسند قدرت و حكومت نباشند، مقام مرجعيت دين آنها همچنان باقي است.

د) دوازدهمين امام، به دليل بي‌لياقتي مردم و تهديد دستگاه حكومتي و خوف شهادت، به فرمان الهي و تا مدتي نامعلوم، غايب شده است و در آخر الزمان ظهور مي‌كند تا همة‌ دنيا را از ظلم و فقر و فساد و گمراهي نجات دهد.مطالب دیگر:
لگاريتمعدد چه نوع چیزی است تخمين پارامترهاي احتمالارتفاع مثلثتوزيع‎هاي احتمالي گسستهجذرمقدمه اي بر شبكه هاي عصبيروش تبديل به درجه دایره دايره خط مماسجمع اعدادتوزيع احتمال X حساب وتاريخچه ي انریاضی فیزیک ریاضیات در زندگی و عملزاویهزاویه کالين مکلورنزندگينامه خيامرابطه آماری بین وزن کودک در هنگام تولد و سن مادر سرگذشت ریاضیات 1سرمقاله ریاضیات:برد عددی برای چند جمله ای هاتعاريف و ويژگي‌هاي بنيادي توابع مثلثاتي