خرید فایل(نظريه گشتالت)

نظريه گشتالت|50678658|hsu34031057|
نمونه ای دیگر از بهترین فایل ها با عنوان نظريه گشتالت آماده دریافت می باشد.

حجم فایل : 663.9 KB
نوع فایل : پاور پوینت
تعداد اسلاید ها : 66
بنام خدا عناوين تعريف
توضيح
بنيانگذاران
تأثيرگذاران بر انديشه هاي بنيانگذاران مكتب
اصول كلي
قوانين گشتالت
گشتالت در برابر روانشناسي اراده گرايي وونت و رفتارگرايي واتسون
يادگيري در مكتب گشتالت
مقايسه يادگيري در رفتارگرايي با گشتالت
مقايسه ماهيت انسان از ديدگاه رفتارگرايي و گشتالت
مقايسه كلي رفتارگرايي و گشتالت
گشتالت درماني
انتقادها و سرنوشت نظريه تعريف گشتالت (به آلمانی: Gestalt) نام یک مکتب درروانشناسی و نام گروهی کوچک از روانشناسان آلمانی پیرو این مکتب در قرن بیستم است که نظریات مکس ورتایمر را مبنای کار خود درزمینه بررسی یادگیری قرار دادند. . لغت گشتالت به‌معناى شکل (Form) و شمائل يا صورت (Shape)، و گسترده‌تر آن به معنى شيوه (Manner) يا حتى جوهر (Essence) آمده است. واژه‌هاى مرادف آن در زبان انگليسى به‌شکل گسترده‌اى استفاده شده است گشتالت بنا به تعریف، عبارت است از یک پدیده نظام‌دار یا یک کل که عناصر آن با آنکه متمایزند به یکدیگر سخت وابسته و مرتبط هستند.
اجزای یک گشتالت خواصی دارند که از قرارگیری آن‌ها در کل ناشی می‌شود و کل نیز خواصی دارد که در هیچ یک از عناصرش یافت نمی‌شود. بنابراین یک گشتالت واحدی متمایز از اجزا و محیط اطرافش است. گشتالت در پدیده‌های فیزیکی، زیستی و در رفتار انسان به صورت‌های مختلف ظاهر می‌شود.
نظریه گشتالت
روانشناسان گشتالت معتقد بودند که گرچه تجربه‌های روانشناختی از عناصر حسی ناشی می‌شوند، اما با خود این عناصر تفاوت دارند. روانشناسان گشتالت معتقد بودند که یک ارگانیزم چیزی به تجربه می‌افزاید که در داده‌های حسی وجود نداردو آنها آن چیز را سازمان (organization) نامیدند و همانطورکه بیان شد گشتالت در آلمانی به معنی سازمان است. طبق نظریه گشتالت ما دنیا را در کل‌های معنی‌دار تجربه می‌کنیم و محرک‌های جداگانه را نمی‌بینیم و کلا هرآنچه می‌بینیم محرک‌های ترکیب یافته در سازمان‌ها(گشتالت‌ها)یی است که برای ما معنی دارند. نهضت فکری مهمی که در اوایل قرن بیستم براساس تفکر گشتالت در روانشناسی پدید آمد به نام مکتب گشتالت معروف شد. اصل عمده اعتقادی در این مکتب آن است که پدیده‌های روانی "کل‌هایی" هستند که قابل تجزیه به عناصر ساده‌تر رفتاری نمی‌باشند، بلکه دارای ساخت پایداری هستند.
براساس باور به کل‌های روانی، کوشش اصلی در روانشناسی گشتالتی عمدتا در جهت وضع قوانین گشتالتی بوده است که میان عملکردهای روانی و ساخت‌های روانی نظام و وحدت بوجود می‌آورند.
مکتب گشتالتی به وجود سلسله مراتبی از ساخت‌های روانی معتقد بوده و بین هر سطح از این سلسله مراتب و هر یک از این ساختارها، با واقعیت جهان خارج، ارتباطی قائل است.

طبق این نظریه کل چیزی فراتر از مجموع اجزای آن است. برای مثال مابا گوش فرا دادن به نت‌های مجزای یک ارکستر سمفونی قا...مطالب دیگر:
🔗تحقیق عوامل تاثيرگذار مبلغان بر جوانان🔗پاورپوینت ژن🔗پاورپوینت رسیدن به سن تکلیف و وظایف کلی خاص در دوران بلوغ🔗پاورپوینت تدبیر مسافر در سرما و گرما🔗تحقیق مشخصه های فنی بلندگو🔗تحقیق مشكلات موجود در برق شهر🔗تحقیق مطالعه و بررسی پردازنده های DSPو امکان سنجی یک سامانه¬ی حداقل جهت کار با آنها🔗تحقیق معرفی رشته الکترونیک🔗تحقیق مفصل حرارتي🔗تحقیق منابع تغذیة سوئیچینگ و خطی🔗پروژه طراحي منبع تغذيه AC-DC🔗تحقیق مواد رادیواکتیو🔗تحقیق موتورهاي پله‌اي🔗تحقیق موتورهای الکتریکی🔗تحقیق شهروند کیست حقوق شهروندی چیست ؟🔗تحقیق عوامل خانوادگي موثر بر بزهكاري جوانان🔗تحقیق عوامل زمينه ساز در ايجاد روابط سالم و نا سالم ميان دختر و پسر🔗تحقیق عوامل تأثير گذارمبلغان بر جوانان🔗تحقیق عام الفيل سال تولد پيامبر(ص)🔗تحقیق عظمت غدير🔗تحقیق عيد قربان يا روز قرباني کردن هرغيرخدا🔗تحقیق عدالت زیباست🔗تحقیق عدالت و جايگاه آن در قرآن🔗پاورپوینت تشویق ها وتنبیه ها🔗پاورپوینت بررسي تثبيت و تورم خاك رس گرگان توسط گياه بامبو