خرید فایل(پاورپوینت درباره نظريه  آشوب در مديريت)

پاورپوینت درباره نظريه  آشوب در مديريت|50687652|hsu34031057|پاورپوینت,نظريه,مديريت
نمونه ای دیگر از بهترین فایل ها با عنوان پاورپوینت درباره نظريه  آشوب در مديريت آماده دریافت می باشد.

پاورپوینت درباره نظريه آشوب در مديريت

مشخصات فایل:فرمت فایل: pptx پاورپوینت،تایپ شده( قابل ويرايش و آماده پرينت )تعداد اسلایدها: 26 اسلاید


قسمتی از متن پاورپوینت:نظريه آشوب در مديريتChaos Theory


v Chaosدر لغت به معنای در هم ریختگی، آشفتگی، بی‌نظمی است و هم ارز کلمه تلاطم turbalance) ) در علم مکانیک می باشد. این واژه به معنی فقدان هرگونه ساختار منظم است و در محاورات روزمره به مفهوم سازمان نیافته و ناکاراست و جنبه منفی ای در بر دارد. vتا چند دهه پیش٬ دانشمندان هر پدیده ای را مجموعه ای دارای رفتار سیستماتیک، منطبق و متاثر از قوانین جبری طبیعت و به شیوه ای مشخص و کاملا قابل پیش بینی می دانستند. با گذشت زمان و پیشرفت علوم، عدم توجیه بسیاری از رویدادهای طبیعی بواسطه دیدگاههای قبلی، باعث شد تا دید برخی دانشمندان نسبت به این موضوع تغییر کند و در پی این تغییر عقیده نظریاتی مثل نظریه کوانتوم، نظریه نسبیت و نظریه بی نظمی ((Chaos Theory) پدید آمد.


vاثر پروانه اي: v


لورنس در تحقیقات خود به این نتیجه رسید که یک تغییر جزیی در شرایط اولیه معادلات پیش بینی کننده جوی منجر به تغییرات بسیار شدید در نتایج حاصل از آنها می گردد.به عبارت دیگر می گوید اگرپروانهای در توکیو پر بزند ممکن است بر اثر این پر زدن ابری حرکت کرده و در نیو یورک طوفانی ایجاد شود.در واقع بيانگر رد روابط خطي بين علت و معلول و تأييد غيرخطي بودن روابط در پديده ها و سيستم هاست. به اين معنا كه يك تغيير جزيي در شرايط اوليه مي تواند به نتايج وسيع و پيش بيني نشده در ستاده هاي سيستم منجر گردد و اين سنگ بناي تئوري آشوب است. در نظريه آشوب يابي نظمي اعتقاد بر آن است كه در تمامي پديده ها، نقاطي وجود دارند كه تغييري اندك در آن‌ها باعث تغييرات عظيم خواهد شد .

vخودسازماندهي:
در محيط در حال تغيير امروز، سيستم هاي بي نظم در ارتباط با محيطشان هم چون موجودات زنده عمل مي كنند و براي رسيدن به موفقيت همواره بايد خلاق و نوآور باشند. اما هنگـامي كه سيستم به تعادل سازگار نزديك مي شود براي حفظ پويايي نياز به تغييرات اساسي دروني دارد كه اين تغييرات به جاي سازگاري و تطبيق با محيط، سازگاري پويا را موجب مي شود كه نتيجه آن دگرگوني روابط پايدار بين افراد، الگوهاي رفتاري، الگوهاي كار، نگرشها و طرز تلقي ها و فرهنگ‌ها است. در چنين شرايطي است كه تغييرات كوچك مي‌تواند تغييرات عمده‌اي را در رفتار سيستم ايجاد كند و تحت اين شرايط است كه اثر پروانه اي در كنار سازگاري پويا تبلور مي يابد. دانشمندان معتقدند كه آشفتگي، سازگاري‌ها و انطباق‌ها را در هم مي‌شكند كه اين امر در ظهور نظم نوين گاهي بسيار ضروري است و باعث خلاقيت مستمر در سايه تخريب خلاق در سيستم مي شود.مطالب دیگر:
📂پاورپوینت آماده بررسی استفاده از تشعشع جهت نگهداری مواد غذایی📂پاورپوینت آماده بررسی جامع گیاهان دارویی – مناسب جهت ارائه تحقیق درسی📂پاورپوینت آماده نقش و جايگاه تراكم ساختماني در توسعه شهري و بحث تراکم در منطقه 6 تهران📂پاورپوینت آماده بررسی خواص و کاربردهای گیاه زنجبیل📂پاورپوینت آماده بررسی معماري آثار دوره اشكانيان (پارتيان)📂پاورپوینت آماده جزوه درس و خلاصه کتاب جامعه شناسی آموزش و پرورش نوشته دکتر علی علاقه بند📂پاورپوینت آماده روش استفاده از متون علمی شیمی📂پاورپوینت آماده تاریخچه پیدایش نهضت روابط انسانی و مطالعات هاثورن📂پاورپوینت آماده بررسی مدل هفت عاملی روانی زیست شناختی شخصیت رابرت کلونینجر📂پاورپوینت آماده بررسی مباني و سياستهاي قيمت گذاري آب📂پاورپوینت آماده تحقیق پیرامون حافظه داخلي – مناسب جهت ارائه تحقیق درسی📂پاورپوینت آماده چگونگی پیاده سازی و شبکه بندی plc با استفاده از پروفیباس📂پاورپوینت آماده رشد جسمی و ویژگی های آن در دوران مختلف عمر📂پاورپوینت آماده بررسی جایگاه نور و نورپردازی و رنگ در هنر معماری داخلی و شهری📂پاورپوینت آماده بررسی اجزاو مبانی مديريت زنجيره تامين و نرم افزار زنجيره تامين📂پاورپوینت آماده بررسی خواص رئولوژیکی صمغ کتیرا و تاثیر ph و نمک در آن📂پاورپوینت آماده تحقیق با موضوع آب درمانی – مناسب جهت ارائه درسی📂پاورپوینت آماده بررسی مدیریت تغییر و نوآوری – دیدگاه آب‌هاي آرام و خروشان📂پاورپوینت آماده بررسی سیر تحول و نظریات منظر شهری📂پاورپوینت آماده تحقیق با موضوع حقوق سیاسی – مناسب جهت ارائه درسی📂پاورپوینت آماده درس هفتم سال اول راهنمايي درس زبان انگليسي📂پاورپوینت آماده بررسی انواع ساختار و مکانیزم میکرو کنترلر 8051📂پاورپوینت آماده پروژه درس معماری جهان بررسی معماری دوره ی روم باستان📂پاورپوینت آماده خلاصه کتاب و جزوه درس جامعه شناسي سازمانها نوشته منوچهر صبوري📂پاورپوینت آماده بررسی انواع روش های ذخيره‌سازي انرژي در معماري سنتي ایران